Hoppa till sidans innehåll

Resultat Bårarydsloppet 2019

23 APR 2019 20:39
45 glada löpare gav sig iväg på banorna
  • Uppdaterad: 23 APR 2019 20:39

Resultat – Båraryds Trail
2019-04-23
Herr 8 km (15 / 15) Tid Efter Bomtid
1. Fredrik Larsson OK Gisle 35:36 00:00
2. Stefan Andersson Burseryds IF 36:11 +0:35 00:00
3. Isak Henningsson OK Gisle 37:57 +2:21 00:00
4. Ulf Johansson OK Gisle 38:06 +2:30 00:00
5. Robert Eriksson Burseryds IF 38:27 +2:51 00:00
6. Robert Lindqvist OK Gisle 38:33 +2:57 00:00
7. Andreas Gillberg Anderstorps OK 39:28 +3:52 00:00
8. Peter Bråhn Burseryds IF 39:36 +4:00 00:00
9. Henrik Klasson OK Gisle 41:18 +5:42 00:00
10. Anders Norlin Gislaved 42:18 +6:42 00:00
11. Hans Adolfsson OK Gisle 49:25 +13:49 00:00
12. Jerry Tapio Gislaved 51:06 +15:30 00:00
13. Steve Doluman Klubblös 51:32 +15:56 00:00
14. Patric Bergenholtz Gislaved 55:01 +19:25 00:00
Sebastian Stenman IFK Göteborg Utg.
Dam 8 km (9 / 9) Tid Efter Bomtid
1. Joanna Andersson Burseryds IF 38:01 00:00
2. Hanna Bråhn Burseryds IF 40:22 +2:21 00:00
3. Jenny Johansson OK Gisle 42:25 +4:24 00:00
4. Anna Gräsberg Gislaved 42:32 +4:31 00:00
5. Malin Sjöblom OK Gisle 44:24 +6:23 00:00
6. Christina Lindqvist OK Gisle 47:44 +9:43 00:00
7. Marika Törnqvist Anderstorps OK 47:47 +9:46 00:00
8. Annika Tapio Gislaved 51:29 +13:28 00:00
9. Anna Andersson Gislaved 53:03 +15:02 00:00
Dam 5 km (1 / 1) Tid Efter Bomtid
1. Ida Josefsson OK Gisle 37:12 00:00
Herr 5 km (4 / 4) Tid Efter Bomtid
1. Peter Englund OK Gisle 24:13 00:00
2. Anton Josefsson OK Gisle 27:59 +3:46 00:00
3. Gunnar Gustavsson Gislaved 32:22 +8:09 00:00
Isak Johansson OK Gisle Utg.
F12 1,5 Km (8 / 8) Tid Efter Bomtid
1. Elsa Bråhn Burseryds IF 8:38 00:00
2. Svea Larsson OK Gisle 8:52 +0:14 00:00
3. Kajsa Lindqvist OK Gisle 10:16 +1:38 00:00
4. Mollie Schlutz OK Gisle 12:38 +4:00 00:00
5. Moa Johansson OK Gisle 12:40 +4:02 00:00
6. Vilda Englund OK Gisle 13:31 +4:53 00:00
7. Saga Englund OK Gisle 15:28 +6:50 00:00
8. Nellie Brandell OK Gisle 15:29 +6:51 00:00
P12 1,5 km (8 / 8) Tid Efter Bomtid
1. Axel Larsson OK Gisle 7:30 00:00
2. Gustav Lindqvist OK Gisle 7:32 +0:02 00:00
3. Alfred Larsson OK Gisle 7:40 +0:10 00:00
4. Konrad Sköld OK Gisle 8:01 +0:31 00:00
5. Kasper Schlutz OK Gisle 8:02 +0:32 00:00
6. Oskar Lindqvist OK Gisle 8:14 +0:44 00:00
7. Nils Larsson OK Gisle 9:36 +2:06 00:00
8. Billy Sköld OK Gisle 13:41 +6:11 00:00

Skribent: Anders Kemper
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info