Hoppa till sidans innehåll

Resultat Nissadals-OL OK Gisle

16 APR 2009 23:39
Totalt 67 löpare deltog. Lite strul med resultaten men här kommer de ialla fall
  • Skapad: 16 APR 2009 23:39

Västboträning Isaberg, Resultatlista

2009-04-16

Bana 1 2450 meter 6 anmälda
1 Klara Elmblad OK Stigen 24:48
2 Nelly Aronsson OK Gisle 32:45
3 Tindra Aronsson OK Gisle 33:59
4 Axel Elmblad OK Stigen 36:04
5 Olivia Lönnqvist OK Vivill 46:33
6 Vendela Lönnkvist OK Vivill 46:37
Bana 2 3220 meter 22 anmälda
1 Kurt Johansson OK Gisle 29:21
2 Bernt Johansson OK Gisle 31:28
3 Lisa Elmblad OK Stigen 35:30
4 Hedvig Siljedahl OK Stigen 37:59
5 Malin Lilja OK Stigen 38:01
6 Elin Nilsson OK Stigen 40:26
7 Tobias Gustavsson OK Reftele 40:41
8 Susanne Berntsson OK Reftele 41:20
9 Karin Helmius OK Reftele 41:48
10 Sigge Rudolfsson OK Gisle 43:10
11 Anna Klasson OK Reftele 48:09
12 Frida Deltin OK Stigen 51:57
13 Vilma Johansson OK Stigen 52:04
14 Linus Wallander OK Reftele 55:23
15 Arne Hedenfeldt Anderstorps OK 55:33
16 Marita Rosén OK Vivill 62:04
17 Anna Rosén OK Vivill 62:06
18 Alma Hansson OK Vivill 67:29
19 Miriam Johansson OK Vivill 67:30
20 Annica Isidorsson OK Vivill 67:47
21 Kajsa Isidorsson OK Vivill 68:08
Bana 3 4500 meter 18 anmälda
1 Stefan Olsson OK Gisle 34:06
2 Anders Claesson Burseryds IF 38:03
3 Lina Sandström OK Stigen 39:24
4 Benny Andersson OK Gisle 39:27
5 Jennie Johansson Bredaryds SOK 40:28
6 Sebastian Andersson OK Gisle 41:53
7 Oskar Nilsson OK Stigen 43:15
8 Ingemar Johansson OK Gisle 43:33
9 Bengt Arvidsson OK Vivill 44:26
10 Sven-Erik Lund Anderstorps OK 51:39
11 Lucas Rosén OK Vivill 55:23
12 Emilia Johansson OK Gisle 55:43
13 Tomas Mårtenson OK Vivill 57:37
14 Lena Runesson OK Vivill 59:03
15 Simon Rosén OK Vivill 63:08
16 Kjell Rosén OK Vivill 72:51
Bana 4 5710 meter 11 anmälda
1 Kennet Sandström OK Stigen 44:38
2 Jan Thuresson Burseryds IF 47:54
3 Conny Ernér OK Reftele 50:01
4 Christer Lilja OK Stigen 50:45
5 Lars Runesson OK Vivill 55:28
6 Daniel Svensson Burseryds IF 57:00
7 Gunnar Gustavsson OK Reftele 61:39
8 Carsten Schultz FIF Hillerod 66:17
9 Benny Johansson OK Reftele 71:31
Andreas Samuelsson OK Reftele Ej godk.
Bana 5 7050 meter 8 anmälda
1 Björn Andersson Bredaryds SOK 44:10
2 Viktor Hermansson OK Stigen 50:14
3 Tommy Ask Bredaryds SOK 50:56
4 Carina Svensson Bredaryds SOK 55:57
5 Mats Nylund Bredaryds SOK 59:20
6 Mikael Mårtensson OK Vivill 70:39
7 Geir-Inge Folkestad Anderstorps OK 74:39
Anders Holmbergh OK Vivill Ej godk.


Skapad 2009-04-16 23:39:25 med OLA version 4.0.0

 

Västboträning Isaberg, Sträcktidsresultatlista

2009-04-16

Bana 1 2450 m 6 anmälda
1 Klara Elmblad
OK Stigen
24:48 3:15
3:15
3:53
7:08
5:20
12:28
3:13
15:41
2:58
18:39
4:26
23:05
1:43
24:48
         
2 Nelly Aronsson
OK Gisle
32:45 4:04
4:04
5:23
9:27
7:10
16:37
2:58
19:35
4:45
24:20
6:17
30:37
2:08
32:45
         
3 Tindra Aronsson
OK Gisle
33:59 3:57
3:57
5:38
9:35
6:53
16:28
3:09
19:37
4:32
24:09
7:19
31:28
2:31
33:59
         
4 Axel Elmblad
OK Stigen
36:04 9:41
9:41
6:01
15:42
6:05
21:47
2:53
24:40
5:26
30:06
4:39
34:45
1:19
36:04
         
5 Olivia Lönnqvist
OK Vivill
46:33 5:56
5:56
7:03
12:59
7:43
20:42
7:37
28:19
5:56
34:15
9:27
43:42
2:51
46:33
         
6 Vendela Lönnkvist
OK Vivill
46:37 7:00
7:00
5:56
12:56
7:46
20:42
7:57
28:39
5:52
34:31
10:17
44:48
1:49
46:37
         




Bana 2 3220 m 22 anmälda
1 Kurt Johansson
OK Gisle
29:21 2:12
2:12
4:56
7:08
6:06
13:14
3:01
16:15
4:15
20:30
7:03
27:33
1:48
29:21
         
2 Bernt Johansson
OK Gisle
31:28 2:08
2:08
5:17
7:25
7:16
14:41
3:32
18:13
4:48
23:01
6:49
29:50
1:38
31:28
         
3 Lisa Elmblad
OK Stigen
35:30 2:19
2:19
5:23
7:42
7:26
15:08
8:39
23:47
3:47
27:34
6:27
34:01
1:29
35:30
         
4 Hedvig Siljedahl
OK Stigen
37:59 2:22
2:22
6:00
8:22
9:42
18:04
4:33
22:37
5:28
28:05
8:04
36:09
1:50
37:59
         
5 Malin Lilja
OK Stigen
38:01 2:27
2:27
5:50
8:17
9:48
18:05
4:25
22:30
5:33
28:03
8:03
36:06
1:55
38:01
         
6 Elin Nilsson
OK Stigen
40:26 2:55
2:55
6:58
9:53
9:18
19:11
4:34
23:45
5:47
29:32
8:31
38:03
2:23
40:26
         
7 Tobias Gustavsson
OK Reftele
40:41 3:47
3:47
7:30
11:17
7:26
18:43
7:01
25:44
6:10
31:54
7:09
39:03
1:38
40:41
         
8 Susanne Berntsson
OK Reftele
41:20 4:03
4:03
7:26
11:29
11:24
22:53
4:27
27:20
4:41
32:01
7:24
39:25
1:55
41:20
         
9 Karin Helmius
OK Reftele
41:48 2:46
2:46
6:23
9:09
10:25
19:34
4:39
24:13
5:44
29:57
9:54
39:51
1:57
41:48
         
10 Sigge Rudolfsson
OK Gisle
43:10 2:50
2:50
9:23
12:13
8:53
21:06
4:03
25:09
8:24
33:33
7:47
41:20
1:50
43:10
         
11 Anna Klasson
OK Reftele
48:09 2:20
2:20
15:31
17:51
8:53
26:44
4:48
31:32
7:01
38:33
7:56
46:29
1:40
48:09
         
12 Frida Deltin
OK Stigen
51:57 3:38
3:38
8:20
11:58
12:02
24:00
8:02
32:02
7:36
39:38
10:18
49:56
2:01
51:57
         
13 Vilma Johansson
OK Stigen
52:04 3:39
3:39
8:21
12:00
12:01
24:01
8:09
32:10
7:38
39:48
10:23
50:11
1:53
52:04
         
14 Linus Wallander
OK Reftele
55:23 5:17
5:17
10:11
15:28
12:28
27:56
7:39
35:35
8:40
44:15
9:49
54:04
1:19
55:23
         
15 Arne Hedenfeldt
Anderstorps OK
55:33 3:52
3:52
11:38
15:30
12:15
27:45
7:54
35:39
8:19
43:58
10:07
54:05
1:28
55:33
         
16 Marita Rosén
OK Vivill
62:04 5:06
5:06
17:43
22:49
14:23
37:12
7:49
45:01
5:53
50:54
9:04
59:58
2:06
62:04
         
17 Anna Rosén
OK Vivill
62:06 4:45
4:45
18:01
22:46
14:20
37:06
7:35
44:41
6:18
50:59
8:59
59:58
2:08
62:06
         
18 Alma Hansson
OK Vivill
67:29 5:06
5:06
13:10
18:16
15:31
33:47
8:30
42:17
8:02
50:19
14:32
64:51
2:38
67:29
         
19 Miriam Johansson
OK Vivill
67:30 5:15
5:15
13:29
18:44
15:16
34:00
8:18
42:18
8:23
50:41
14:19
65:00
2:30
67:30
         
20 Annica Isidorsson
OK Vivill
67:47 5:05
5:05
13:37
18:42
15:44
34:26
7:54
42:20
9:06
51:26
13:56
65:22
2:25
67:47
         
21 Kajsa Isidorsson
OK Vivill
68:08 5:05
5:05
13:09
18:14
16:22
34:36
7:51
42:27
9:05
51:32
13:48
65:20
2:48
68:08
         




Bana 3 4500 m 18 anmälda
1 Stefan Olsson
OK Gisle
34:06 1:54
1:54
4:02
5:56
5:02
10:58
6:24
17:22
1:46
19:08
4:34
23:42
2:22
26:04
4:34
30:38
2:18
32:56
1:10
34:06
   
2 Anders Claesson
Burseryds IF
38:03 2:15
2:15
4:53
7:08
5:33
12:41
6:46
19:27
2:30
21:57
6:01
27:58
2:04
30:02
4:32
34:34
2:07
36:41
1:22
38:03
   
3 Lina Sandström
OK Stigen
39:24 2:07
2:07
4:56
7:03
5:53
12:56
7:07
20:03
2:58
23:01
5:52
28:53
2:08
31:01
5:00
36:01
2:07
38:08
1:16
39:24
   
4 Benny Andersson
OK Gisle
39:27 2:12
2:12
5:00
7:12
5:55
13:07
6:38
19:45
2:06
21:51
6:54
28:45
2:26
31:11
5:03
36:14
1:54
38:08
1:19
39:27
   
5 Jennie Johansson
Bredaryds SOK
40:28 1:59
1:59
5:32
7:31
6:24
13:55
7:39
21:34
2:33
24:07
5:21
29:28
2:17
31:45
5:02
36:47
2:16
39:03
1:25
40:28
   
6 Sebastian Andersson
OK Gisle
41:53 1:52
1:52
5:59
7:51
6:23
14:14
7:18
21:32
3:09
24:41
5:24
30:05
2:28
32:33
5:18
37:51
2:24
40:15
1:38
41:53
   
7 Oskar Nilsson
OK Stigen
43:15 3:43
3:43
5:02
8:45
6:03
14:48
8:23
23:11
3:13
26:24
5:31
31:55
2:18
34:13
5:31
39:44
2:07
41:51
1:24
43:15
   
8 Ingemar Johansson
OK Gisle
43:33 2:21
2:21
6:13
8:34
6:59
15:33
7:27
23:00
2:10
25:10
7:00
32:10
2:23
34:33
4:59
39:32
2:20
41:52
1:41
43:33
   
9 Bengt Arvidsson
OK Vivill
44:26 2:34
2:34
6:43
9:17
6:36
15:53
7:27
23:20
2:51
26:11
5:49
32:00
2:06
34:06
4:56
39:02
3:39
42:41
1:45
44:26
   
10 Sven-Erik Lund
Anderstorps OK
51:39 2:39
2:39
7:02
9:41
6:17
15:58
8:48
24:46
2:16
27:02
6:13
33:15
2:42
35:57
10:10
46:07
3:49
49:56
1:43
51:39
   
11 Lucas Rosén
OK Vivill
55:23 2:50
2:50
7:35
10:25
7:23
17:48
8:56
26:44
11:27
38:11
6:51
45:02
2:31
47:33
4:21
51:54
2:15
54:09
1:14
55:23
   
12 Emilia Johansson
OK Gisle
55:43 3:24
3:24
6:34
9:58
8:19
18:17
11:24
29:41
3:05
32:46
7:37
40:23
3:43
44:06
7:20
51:26
2:47
54:13
1:30
55:43
   
13 Tomas Mårtenson
OK Vivill
57:37 3:57
3:57
8:25
12:22
8:46
21:08
9:07
30:15
2:58
33:13
8:47
42:00
3:05
45:05
7:08
52:13
3:22
55:35
2:02
57:37
   
14 Lena Runesson
OK Vivill
59:03 2:46
2:46
7:56
10:42
8:32
19:14
10:21
29:35
5:59
35:34
8:25
43:59
3:29
47:28
6:53
54:21
2:50
57:11
1:52
59:03
   
15 Simon Rosén
OK Vivill
63:08 3:17
3:17
7:37
10:54
8:18
19:12
10:34
29:46
10:57
40:43
6:40
47:23
2:49
50:12
7:13
57:25
4:03
61:28
1:40
63:08
   
16 Kjell Rosén
OK Vivill
72:51 3:44
3:44
8:07
11:51
9:30
21:21
10:40
32:01
3:53
35:54
9:44
45:38
4:00
49:38
16:28
66:06
3:43
69:49
3:02
72:51
   




Bana 4 5710 m 11 anmälda
1 Kennet Sandström
OK Stigen
44:38 1:54
1:54
9:26
11:20
2:47
14:07
8:26
22:33
2:39
25:12
6:27
31:39
4:14
35:53
3:02
38:55
2:56
41:51
1:41
43:32
1:06
44:38
 
2 Jan Thuresson
Burseryds IF
47:54 2:14
2:14
9:00
11:14
3:08
14:22
9:27
23:49
2:29
26:18
5:46
32:04
4:37
36:41
3:58
40:39
3:50
44:29
2:09
46:38
1:16
47:54
 
3 Conny Ernér
OK Reftele
50:01 1:51
1:51
9:07
10:58
3:42
14:40
10:39
25:19
2:25
27:44
6:06
33:50
4:58
38:48
4:03
42:51
3:51
46:42
2:16
48:58
1:03
50:01
 
4 Christer Lilja
OK Stigen
50:45 1:55
1:55
8:02
9:57
2:52
12:49
13:39
26:28
2:04
28:32
5:58
34:30
6:09
40:39
3:47
44:26
3:15
47:41
1:51
49:32
1:13
50:45
 
5 Lars Runesson
OK Vivill
55:28 2:00
2:00
15:24
17:24
2:39
20:03
9:39
29:42
2:28
32:10
6:38
38:48
4:37
43:25
3:52
47:17
4:44
52:01
2:06
54:07
1:21
55:28
 
6 Daniel Svensson
Burseryds IF
57:00 1:58
1:58
9:58
11:56
3:33
15:29
12:23
27:52
3:17
31:09
8:15
39:24
5:57
45:21
4:21
49:42
4:16
53:58
1:52
55:50
1:10
57:00
 
7 Gunnar Gustavsson
OK Reftele
61:39 2:12
2:12
12:55
15:07
3:42
18:49
11:25
30:14
3:17
33:31
9:13
42:44
6:13
48:57
4:48
53:45
4:07
57:52
2:15
60:07
1:32
61:39
 
8 Carsten Schultz
FIF Hillerod
66:17 2:07
2:07
15:54
18:01
4:22
22:23
12:30
34:53
4:22
39:15
7:48
47:03
5:49
52:52
4:57
57:49
4:47
62:36
2:24
65:00
1:17
66:17
 
9 Benny Johansson
OK Reftele
71:31 2:01
2:01
13:13
15:14
4:07
19:21
13:34
32:55
4:19
37:14
9:55
47:09
8:08
55:17
6:04
61:21
5:22
66:43
3:16
69:59
1:32
71:31
 
Andreas Samuelsson
OK Reftele
Ej godk. 1:33
1:33
7:33
9:06
 
20:57
1:58
22:55
4:34
27:29

10:50
21:49
32:39
2:51
35:30
1:30
37:00
0:57
37:57
 




Bana 5 7050 m 8 anmälda
1 Björn Andersson
Bredaryds SOK
44:10 1:28
1:28
1:33
43:11
6:14
7:42
0:59
44:10
1:48
9:30
4:28
13:58
3:04
17:02
4:31
21:33
2:09
23:42
4:25
28:07
4:48
32:55
3:08
36:03
2:52
38:55
2:43
41:38
2 Viktor Hermansson
OK Stigen
50:14 1:53
1:53
1:37
49:05
7:00
8:53
1:09
50:14
2:29
11:22
5:02
16:24
3:41
20:05
5:17
25:22
3:07
28:29
4:11
32:40
4:59
37:39
3:45
41:24
3:09
44:33
2:55
47:28
3 Tommy Ask
Bredaryds SOK
50:56 1:48
1:48
1:36
49:53
7:24
9:12
1:03
50:56
4:01
13:13
5:06
18:19
4:11
22:30
5:33
28:03
2:14
30:17
4:32
34:49
4:28
39:17
3:24
42:41
2:52
45:33
2:44
48:17
4 Carina Svensson
Bredaryds SOK
55:57 1:55
1:55
2:00
54:41
8:10
10:05
1:16
55:57
2:19
12:24
5:18
17:42
4:51
22:33
6:02
28:35
3:18
31:53
4:21
36:14
5:37
41:51
4:18
46:09
3:26
49:35
3:06
52:41
5 Mats Nylund
Bredaryds SOK
59:20 2:03
2:03
2:02
58:01
9:27
11:30
1:19
59:20
2:41
14:11
5:06
19:17
4:11
23:28
7:24
30:52
3:23
34:15
5:30
39:45
5:32
45:17
4:11
49:28
3:11
52:39
3:20
55:59
6 Mikael Mårtensson
OK Vivill
70:39 2:51
2:51
2:09
69:22
9:13
12:04
1:17
70:39
3:16
15:20
5:47
21:07
5:04
26:11
8:20
34:31
4:39
39:10
6:39
45:49
6:50
52:39
5:03
57:42
3:39
61:21
5:52
67:13
7 Geir-Inge Folkestad
Anderstorps OK
74:39 1:43
1:43
1:32
73:41
8:20
10:03
0:58
74:39
2:40
12:43
6:12
18:55
4:37
23:32
12:22
35:54
3:47
39:41
10:18
49:59
9:54
59:53
6:07
66:00
3:24
69:24
2:45
72:09
Anders Holmbergh
OK Vivill
Ej godk. 2:59
2:59
2:13
35:52


1:16
37:08
 
20:54
       
22:44
4:56
27:40
 
33:39



Skapad 2009-04-16 23:40:26 med OLA version 4.0.0
Skribent: Anders Kemper

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info