Hoppa till sidans innehåll

Nissadalsträning 1 juni

18 MAJ 2017 13:40
RESULTAT OK Gisle Nissadalsorientering 1 Juni
(106 startande)
  • Uppdaterad: 10 JUL 2018 21:38

Resultat – Nissadalsorientering Ok Gisle
2017-06-01

Sträcktider winsplit: http://obasen.orientering.se/winsplits/online/sv/default.asp?page=classes&databaseId=49295


Vit 1 (12 / 12) Tid Efter
1. Elias Bengtsson OK Tranan 24:54
2. Ricke Vandenberghe OK Tranan 27:31 +2:37
3. Theo Larsson OK Tranan 28:25 +3:31
4. Kajsa Larsson Burseryds IF 29:13 +4:19
5. Olle Nilsson OK Stigen 31:42 +6:48
6. Mio Hammö Bredaryds SOK 35:03 +10:09
7. Ella Andersson Anderstorps OK 37:20 +12:26
8. Alva Sigfridsson Burseryds IF 43:02 +18:08
9. Stina Axelsson Burseryds IF 1:03:54 +39:00
  Vera Folkestad Anderstorps OK Felst.
  Ella Hagstrand Burseryds IF Utg.
  isabella Nyeri OK Gisle Utg.


Gul 2 (17 / 17) Tid Efter
1. Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 28:38
2. Otto Larsson OK Tranan 30:11 +1:33
3. Ulf Persson Anderstorps OK 36:02 +7:24
4. Elsa Nilsson OK Stigen 40:42 +12:04
5. Stina Johansson Anderstorps OK 41:02 +12:24
6. Clara Adolfsson Anderstorps OK 41:04 +12:26
7. Sven-Erik Lund Anderstorps OK 45:23 +16:45
8. Elias Samuelsson OK Vivill 46:26 +17:48
9. Ola Samuelsson OK Vivill 46:30 +17:52
10. Elisabeth Henningsson OK Gisle 51:38 +23:00
11. Thomas pettersson OK Gisle 52:06 +23:28
12. Christina Petersson OK Gisle 57:38 +29:00
13. Elsa Larsson Burseryds IF 1:06:45 +38:07
14. Elin Johansson Burseryds IF 1:07:19 +38:41
15. Oskar Ward OK Vivill 1:14:17 +45:39
16. Annelie Ward OK Vivill 1:14:46 +46:08
  Liv Erlandsson OK Vivill Felst.


Orange 3 (23 / 23) Tid Efter
1. Victor Hörnquist Anderstorps OK 30:40
2. Tuva Nylund Bredaryds SOK 34:50 +4:10
3. Hans Johansson OK Reftele 38:15 +7:35
4. Christina Lindqvist OK Gisle 38:27 +7:47
5. Peter Valtersson Anderstorps OK 39:30 +8:50
6. Lisa Östensson OK Tranan 42:13 +11:33
7. Asta Törnkvist Anderstorps OK 42:23 +11:43
7. Stina Andersson Anderstorps OK 42:23 +11:43
9. Sofia Elverlind OK Tranan 45:01 +14:21
10. Peter Johansson Burseryds IF 45:58 +15:18
11. Ann Bägeby OK Vivill 49:55 +19:15
11. Emelie Bägeby OK Vivill 49:55 +19:15
13. Ingemar Johansson OK Gisle 50:51 +20:11
13. Isak Henningsson OK Gisle 50:51 +20:11
15. Pia Adolfsson OK Gisle 51:51 +21:11
16. Karin Helmius OK Reftele 52:51 +22:11
17. Sigvard Rudolfsson OK Gisle 53:56 +23:16
18. Malin Sjöblom OK Gisle 54:04 +23:24
19. Wilma Olsson OK Tranan 55:13 +24:33
20. Emma Bengtsson OK Tranan 55:14 +24:34
21. Erik Kindlund OK Tranan 55:21 +24:41
22. Emilia Elverlind OK Tranan 1:28:39 +57:59
23. Alva Bengtsson OK Tranan 1:28:54 +58:14


Violett 4 (33 / 33) Tid Efter
1. Jenny Johansson OK Gisle 35:36
2. Mikael Hansson Bredaryds SOK 38:26 +2:50
3. Annika Johansson OK Tranan 39:04 +3:28
4. Per Leandersson Anderstorps OK 40:36 +5:00
5. Mattias Bengtsson OK Tranan 40:42 +5:06
6. Veronica Adolfsson Anderstorps OK 41:26 +5:50
7. Jan-Olof Svensson Burseryds IF 41:35 +5:59
8. Maria Folkestad Anderstorps OK 41:40 +6:04
9. Magnus Elverlind OK Tranan 43:16 +7:40
10. Malin Nilsson OK Tranan 43:31 +7:55
11. Patrik Andersson Anderstorps OK 45:15 +9:39
12. Urban Darvelid Anderstorps OK 45:16 +9:40
13. Lena Runesson OK Vivill 46:07 +10:31
14. Mikael Ward OK Vivill 46:58 +11:22
15. Kurt Johansson OK Gisle 47:03 +11:27
16. Clara Samuelsson OK Vivill 47:23 +11:47
17. Arne Svärm OK Gisle 48:12 +12:36
18. Lars Runesson OK Vivill 48:58 +13:22
19. Lena Turesson Burseryds IF 50:10 +14:34
20. Ellen Johansson Burseryds IF 50:33 +14:57
21. Gunnar Gustavsson OK Reftele 50:42 +15:06
22. Lina Sundqvist OK Tranan 52:30 +16:54
23. Bengt Svensson OK Gisle 52:40 +17:04
24. Patrik Nilsson OK Reftele 56:46 +21:10
25. Anders Sjöberg OK Reftele 56:59 +21:23
26. Benny Johansson OK Reftele 58:22 +22:46
27. Bo Andreasson OK Reftele 58:23 +22:47
28. Tomas Mårtensson OK Vivill 1:00:12 +24:36
29. Ann Svärm OK Gisle 1:03:08 +27:32
30. Susann Berntsson OK Reftele 1:08:10 +32:34
31. Kajsa Ward OK Vivill 1:24:12 +48:36
  Jan Thuresson Burseryds IF Felst.
  Mattias Johansson Anderstorps OK Felst.


Svart 5 (20 / 20) Tid Efter
1. Axel Elmblad Bredaryds SOK 36:37
2. Kenneth Johansson OK Tranan 42:50 +6:13
3. Roger Karlsson Anderstorps OK 43:23 +6:46
4. Mats Nylund Bredaryds SOK 43:25 +6:48
5. Geir Inge Folkestad Anderstorps OK 46:50 +10:13
6. Martin Mårtensson OK Vivill 46:59 +10:22
7. Lisa Johansson OK Tranan 47:23 +10:46
8. Ulf Palmér Ulricehamns OK 51:14 +14:37
9. Magnus Trofast Bredaryds SOK 51:51 +15:14
10. Max Larsson OK Tranan 52:59 +16:22
11. Per Johansson OK Reftele 53:51 +17:14
12. Maja Kindlund OK Tranan 55:13 +18:36
13. Gustav Östensson OK Tranan 56:02 +19:25
14. Klas Johansson OK Tranan 57:11 +20:34
15. Sten Karlsson Anderstorps OK 1:00:10 +23:33
16. Julia Elverlind OK Tranan 1:00:41 +24:04
17. Hasse Adolfsson OK Gisle 1:08:22 +31:45
18. Micael Elmblad Bredaryds SOK 1:09:10 +32:33
19. Kristina Areskoug Anderstorps OK 1:13:19 +36:42
  Sara Erlandsson OK Vivill Felst.

 

Skribent: Mikael Johansson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info