Hoppa till sidans innehåll

Resultat Bårarydsloppet 2017-04-25

25 APR 2017 21:57
Trots regn och kyla och lite snö på marken dök det upp dryga 40 löpare på kvällen vilket är tangerat rekord. Vi tänker även nästa år köra loppet samma tidpunkt och hoppas på ännu fler deltagare.
  • Skapad: 25 APR 2017 21:57

Resultat – Bårarydsloppet

 

 

2017-04-25

 

Herr 8 km

(19 / 19)

Tid

Efter

1.

Elias Andersson

Gnosjö SkidElit

30:47

 

2.

Edvin Claesson

Gnosjö SkidElit

30:54

+0:07

3.

Axel Elmblad

BSOK

31:58

+1:11

4.

Erik Bertilsson

Gnosjö SkidElit

32:21

+1:34

5.

Rickad Aronsson

OK Gisle

34:03

+3:16

6.

Fredrik Larsson

Gislaved

35:50

+5:03

7.

Geir Inge Folkestad

Anderstorps OK

36:05

+5:18

8.

Axel Svensson

Gnosjö SkidElit

36:16

+5:29

9.

Adam Axelsson

Gnosjö SkidElit

37:07

+6:20

10.

Ulf Johansson

OK Gisle

37:50

+7:03

11.

Ulrik Stenberg

OK Vivill

38:43

+7:56

12.

Stefan Olofsson

OK Gisle

39:22

+8:35

13.

Anders Höglund

BSOK

40:52

+10:05

14.

Hampus Petersson

OK Gisle

41:01

+10:14

15.

Dan Svensson

Lidhult

41:11

+10:24

16.

Peter Jonsson

OK Vivill

42:12

+11:25

17.

Thomas Peterson

OK Gisle

48:57

+18:10

18.

Mikael Elmblad

Gnosjö SkidElit

49:13

+18:26

19.

Johan Berkö

Anderstorps OK

1:06:53

+36:06

Dam 8 km

(5 / 5)

Tid

Efter

1.     Emma Höglund

Gnosjö SkidElit

37:09

 

2.     Maria Hörnqvist

Anderstorps OK

38:29

+1:20

3.     Malin Sjöblom

OK Gisle

44:20

+7:11

4.     Klara Elmblad

Gnosjö SkidElit

44:52

+7:43

5.     Malin Nilsson

OK Tranan

54:22

+17:13

Dam 5 km

(4 / 4)

Tid

Efter

1.     Hanna Abrahamsson

Gnosjö SkidElit

23:16

 

2.     Anna Gamlén

OK Gisle

27:13

+3:57

3.     Elisabeth Henningsson

OK Gisle

29:11

+5:55

4.     Karin Josefsson

OK Gisle

32:59

+9:43

Herr 5 km

(3 / 3)

Tid

Efter

1.     Peter Valtersson

Anderstorps OK

23:25

 

2.     Inge Andersson

Smålandstenar

28:12

+4:47

3.     Anton Josefsson

OK Gisle

31:23

+7:58

F12 1,5 Km

(6 / 6)

Tid

Efter

1.     Vera Folkestad

Anderstorps OK

9:26

 

2.     Svea Larsson

Gislaved

10:57

+1:31

3.     Ida Josefsson

OK Gisle

11:43

+2:17

4.     Lovisa Gamlén

OK Gisle

13:00

+3:34

5.     Tora Karlsson

OK Gisle

15:27

+6:01

6.     Ebba Karlsson

OK Gisle

15:44

+6:18

P12 1,5 km

(6 / 6)

Tid

Efter

 

1.     Victor Hörnquist

Anderstorps OK

6:38

 

2.     Axel Gamlén

OK Gisle

8:12

+1:34

3.     Axel Larsson

Gislaved

8:39

+2:01

4.     Martin Karlsson

OK Gisle

11:01

+4:23

5.     Rickard Karlsson

OK Gisle

11:54

+5:16

6.     Nils Larsson

Gislaved

14:07

+7:29

Skribent: Anders Kemper
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info