Hoppa till sidans innehåll

Resultat Bårarydsloppet 3/5

03 MAJ 2022 20:34
Drygt 60 talet löpare startade vilket är ett nytt rekord för denna tävlingen
  • Skapad: 03 MAJ 2022 20:34

Resultat – Bårarydsloppet 3/5

 

 

 

2022-05-03

 

Herrar 8 km

(14 / 14)

Tid

Efter

 

1.       Gabreil Claesson

Gnosjö SkidElit

28:15

 

 

2.       Benjamin Claesson

Gnosjö SkidElit

28:56

+0:41

 

3.      Alfred Derke

Gnosjö SkidElit

31:57

+3:42

 

4.      Eliot Åkersson

Gnosjö SkidElit

32:50

+4:35

 

5.       Isak Henningsson

OK Gisle

34:36

+6:21

 

6.      Hjalmar Folkestad

Bredaryds SOK

34:45

+6:30

 

7.      Joakim Toll

OK Gisle

34:59

+6:44

 

8.      Niclas Hörnquist

Anderstorps OK

35:28

+7:13

 

9.      Jonas Nilsson

Bredaryds SOK

38:46

+10:31

 

10.     Fredrik Larsson

Anderstorps OK

40:15

+12:00

 

11.    August Grahn

Anderstorps OK

40:30

+12:15

 

12.    Thomas Petersson

Anderstorps OK

41:18

+13:03

 

13.    Malcolm Svensson

Anderstorps OK

42:12

+13:57

 

Anton Josefsson

OK Gisle

Ej start

 

 

Herrar 5 km

(13 / 13)

Tid

Efter

 

1.      Tomas Nilsson

Bredaryds SOK

22:37

 

 

2.       Peter Valtersson

Anderstorps OK

24:59

+2:22

 

3.      Leif Ragnarsson

OK Gisle

25:36

+2:59

 

4.      Stefan Olofsson

OK Gisle

26:08

+3:31

 

5.       Erik Forsberg

Bredaryds SOK

26:31

+3:54

 

6.       Ronnie Bjuvensjö

Bredaryds SOK

26:40

+4:03

 

7.      Felix Ohrgren

Anderstorps OK

28:28

+5:51

 

8.       Rickard Aronsson

OK Gisle

31:07

+8:30

 

9.      Michael Elmblad

Gnosjö SkidElit

31:15

+8:38

 

10.     Mallevill Ljunggren

Anderstorps OK

33:30

+10:53

 

11.    Viktor Forsberg

Bredaryds SOK

33:45

+11:08

 

12.    Daniel Hjelmberg

Bredaryds SOK

34:07

+11:30

 

13.    Robert Svensson

OK Gisle

43:59

+21:22

 

Damer 8 km

(5 / 5)

Tid

Efter

 

1.      Mindy Melin

Anderstorps OK

38:52

 

 

2.      Maria Hörnqvist

Anderstorps OK

39:11

+0:19

 

3.      Felicia Lax

Gnosjö SkidElit

40:15

+1:23

 

4.      Kristina Areskoug

Anderstorps OK

43:00

+4:08

 

5.      Sofia Skörde

Bredaryds SOK

46:44

+7:52

 

Damer 5 km

(20 / 20)

Tid

Efter

 

1.       Agnes Andersson

Anderstorps OK

23:59

 

 

2.      Martina Heijel

Anderstorps OK

26:57

+2:58

 

3.       Julia Bjuvensjö

Bredaryds SOK

27:16

+3:17

 

4.       Elisabeth Henningsson

OK Gisle

27:45

+3:46

 

5.      Magdalena Mirzac

Bredaryds SOK

27:54

+3:55

 

6.      Vera Folkestad

Anderstorps OK

28:30

+4:31

 

7.      Edit Treptow

Anderstorps OK

30:36

+6:37

 

 

8.       Tindra Aronsson

OK Gisle

31:05

+7:06

 

9.      Linda Gustafsson

Bredaryds SOK

32:40

+8:41

 

10.    Stina Nilsson

Bredaryds SOK

32:47

+8:48

 

11.    Ida Grahn

Bredaryds SOK

32:59

+9:00

 

12.    Astrid Grahn

Bredaryds SOK

33:32

+9:33

 

13.     Jennifer Ljunggren

Anderstorps OK

33:40

+9:41

 

14.    Ella Andersson

Anderstorps OK

33:56

+9:57

 

15.     Malin Ljunggren

Anderstorps OK

34:01

+10:02

 

16.    Jenny Andersson

Anderstorps OK

34:05

+10:06

 

17.     Ulrika Ivanssson

Bredaryds SOK

35:10

+11:11

 

18.    Astrid Treptow

Anderstorps OK

37:18

+13:19

 

19.    Charlotta Treptow

Anderstorps OK

37:22

+13:23

 

20.    Maria Folkestad

Anderstorps OK

38:56

+14:57

 

Pojkar 12

(7 / 7)

Tid

Efter

 

1.       Salomon Bjuvensjö

Bredaryds SOK

4:10

 

 

2.      Elof Treptow

Anderstorps OK

4:12

+0:02

 

3.      Arvid Treptow

Anderstorps OK

4:14

+0:04

 

4.      Nils Larsson

OK Gisle

4:28

+0:18

 

5.       Svante Nilsson

Bredaryds SOK

4:31

+0:21

 

6.      Ture Gustafsson

Bredaryds SOK

5:05

+0:55

 

7.      Alexander Carrigan

Bredaryds SOK

6:57

+2:47

 

Flickor 12

(7 / 7)

Tid

Efter

 

1.      Nova Hiljemark

Anderstorps OK

4:34

 

 

2.      Maja Nylund

Bredaryds SOK

5:12

+0:38

 

3.      Astrid Nilsson

Bredaryds SOK

5:15

+0:41

 

4.      Johanna Hörnqvist

Anderstorps OK

5:17

+0:43

 

5.      Malwa Hjelmberg

Bredaryds SOK

5:29

+0:55

 

6.      Alea Hiljemark

Anderstorps OK

5:44

+1:10

 

7.      Edith Nilsson

Bredaryds SOK

7:00

+2:26

 

Skribent: Anders Kemper
E-post: This is a mailto link

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info