Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Nissadalsorienteringen

05 JUL 2013 00:23
84 st startande i OK Gisles orientering i Hestra
  • Skapad: 05 JUL 2013 00:23

Resultat – Träning Isaberg

2013-07-04
Bana 1 (14/14) Tid Efter
1. Gudrun Dahlberg Bredaryds SOK 26:47
2. Nelly Aronsson OK Gisle 27:24 +0:37
3. Tindra Aronsson OK Gisle 28:25 +1:38
4. OlleAronsson OK Gisle 28:35 +1:48
5. Carl Magnusson OK Gisle 28:53 +2:06
6. Albin Samuelsson OK Vivill 29:17 +2:30
7. Clara Samuelsson OK Vivill 29:43 +2:56
8. Alvin Aronsson OK Gisle 29:48 +3:01
9. Tuva Nylund Bredaryds SOK 31:14 +4:27
10. Filpa Fagerström IFK Göteborg 50:09 +23:22
11. Elin Johansson Burseryds IF 57:28 +30:41
12. Ellen Johansson Burseryds IF 58:02 +31:15
13. Ella Hagstrand Burseryds IF 58:21 +31:34
  Albin Gustav Thunberg OK Vivill Utg.
Bana 2 (11/11) Tid Efter
1. Hugo Johansson OK Reftele 25:23
2. Ola Samuelsson OK Vivill 28:41 +3:18
3. Helen Ahlstrand OK Vivill 35:55 +10:32
4. Ann-Helen Johansson OK Reftele 36:03 +10:40
5. Pia Adolfsson OK Gisle 39:20 +13:57
6. Amy Frank Burseryds IF 43:34 +18:11
7. Elias Thunberg OK Vivill 45:06 +19:43
8. Anna Hagstrand Burseryds IF 48:02 +22:39
9. Thea Fagerström IFK Göteborg 52:33 +27:10
10. Monica Larsson OK Tranan 53:00 +27:37
11. Klara Hagstrand Burseryds IF 1:09:57 +44:34
Bana 3 (30/31) Tid Efter
1. Kristina Nilsson OK Tranan 34:35
2. Stig Johansson Bredaryds SOK 35:20 +0:45
3. Jenny Johansson OK Gisle 35:35 +1:00
4. Klara Elmblad Bredaryds SOK 36:43 +2:08
5. Axel Elmblad Bredaryds SOK 37:13 +2:38
6. Ingmar Johansson OK Gisle 38:35 +4:00
7. Anne Turesson Bredaryds SOK 38:45 +4:10
8. Mimmi Dahlberg Bredaryds SOK 39:52 +5:17
9. Bo Andreasson OK Reftele 41:02 +6:27
10. Karl-Oskar Brunnsgård OK Reftele 41:04 +6:29
11. Monica Martinsson OK Tranan 41:13 +6:38
12. Jacob Ingström Bottnaryds IF 42:30 +7:55
13. Bengt Svensson OK Gisle 44:19 +9:44
14. Julia Thuresson Burseryds IF 44:20 +9:45
15. Bernt Johansson OK Gisle 44:47 +10:12
16. Lena Thuresson Burseryds IF 44:48 +10:13
17. Gunilla Sandström OK Stigen 45:46 +11:11
18. Ida Thunberg OK Vivill 45:55 +11:20
19. Lars-Åke Larsson OK Tranan 48:15 +13:40
20. Hans Urban Gullberg ASD Orientisti Mezzaluna 48:26 +13:51
21. Tomas Mårtensson OK Vivill 50:13 +15:38
22. Sigge Rudolfsson OK Gisle 51:01 +16:26
23. Torbjörn Lönkvist OK Vivill 52:19 +17:44
24. Vendela Lönkvist OK Vivill 52:23 +17:48
25. Jonas Hedenberg OK Vivill 52:26 +17:51
26. Olivia Lönkvist OK Vivill 52:38 +18:03
27. Kajsa Ward OK Vivill 1:11:59 +37:24
28. Annelie Ward OK Vivill 1:12:12 +37:37
  Börje Johansson FK Finn Felst.
  Kurt Johansson OK Gisle Felst.
Bana 4 (21/21) Tid Efter
1. Rickard Aronsson OK Gisle 34:23
2. Kennet Sandström OK Stigen 42:15 +7:52
3. Eric Jansson OK Tranan 44:27 +10:04
4. Stefan Svensson Bredaryds SOK 44:50 +10:27
5. Per Thunberg OK Vivill 44:56 +10:33
6. Lars Runesson OK Vivill 46:54 +12:31
7. Anders Holmbergh OK Vivill 46:56 +12:33
8. Weine Gustavsson Skillingaryds FK 49:26 +15:03
9. Per Johansson OK Reftele 51:32 +17:09
10. Ulf Persson Bottnaryds IF 51:33 +17:10
11. Jan-Olof Svensson Burseryds IF 54:39 +20:16
12. Kjell Martinsson OK Tranan 55:22 +20:59
13. Per-Gunnar Johansson OK Reftele 55:27 +21:04
14. Mats Nylund Bredaryds SOK 56:51 +22:28
15. Mikael Ward OK Vivill 57:34 +23:11
16. Magnus Persson Bottnaryds IF 57:37 +23:14
17. Christer Stureson Anderstorps OK 59:45 +25:22
18. Maria Sturesson Anderstorps OK 59:49 +25:26
19. Hasse Adolfsson OK Gisle 1:03:19 +28:56
20. Oliver Malmqvist Bottnaryds IF 1:12:19 +37:56
  Christian Jansson OK Tranan Felst.
Bana 5 (6/7) Tid Efter
1. Anton Nilsson OK Tranan 46:22
2. Sten Karlsson Anderstorps OK 1:00:55 +14:33
3. Tobias Edström OK Gisle 1:01:21 +14:59
4. Martin Mårtensson OK Vivill 1:03:28 +17:06
5. Ulf Johansson OK Gisle 1:04:32 +18:10
6. Erik Erlandsson OK Vivill 1:07:59 +21:37

 

Skapad av MeOS 3.0.311: 2013-07-04 19:53:12

Skribent: Mikael Johansson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
OK Gisle - Orientering
c/o Per-Arne Johansson, Snollsbo 2
33291 Gislaved

Kontakt:
Tel: +46708590981
E-post: This is a mailto link

Se all info